Zoptymalizuj swoją stronę pod kątem wyszukiwarek

Jeśli chcesz, aby Twoja strona odniosła sukces, musisz zapewnić jej wysokie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest upewnienie się, że Twoja strona zawiera wysokiej jakości, istotne treści. Należy jednak również zadbać o optymalizację samej witryny pod kątem wyszukiwarek. W tym celu można zrobić kilka rzeczy. Upewnij się, że słowa kluczowe znajdują się w tytule i opisie, zwłaszcza jeśli używasz systemu CMS, takiego jak WordPress. W miarę możliwości umieszczaj słowa kluczowe w całej witrynie. Dzięki temu wyszukiwarki będą wiedziały, o czym jest Twoja strona i będą mogły ją wyżej pozycjonować. Jeśli chodzi o obrazy, upewnij się, że masz prawidłowe znaczniki alt. Jest to szczególnie ważne w przypadku obrazów, które nie zawierają żadnych słów. Jeśli nie masz żadnych słów, które mogłyby towarzyszyć obrazom, znaczniki alt są najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj blog i zadbaj o hosting

Jeśli jeszcze nie masz bloga na swojej stronie, ważne jest, aby go założyć. Blogowanie to świetny sposób na to, by ludzie wracali na Twoją stronę, a także na przyciągnięcie nowych odwiedzających. Bloga można wykorzystywać do:

  • omawiania nowych produktów,

  • udzielania wskazówek i porad

  • opowiadania o tym, co dzieje się w firmie

Bloga można również wykorzystać do podniesienia pozycji w wynikach wyszukiwania. Prowadzenie bloga w witrynie jest dobrym sposobem na zwiększenie autorytetu w branży. Prowadzenie bloga to także dobry sposób na pokazanie ludziom, że jesteś firmą o ugruntowanej pozycji, a także na utrzymanie nazwy firmy w pamięci. Jeśli chodzi o hosting, chcesz, aby Twój dostawca usług hostingowych miał doskonały uptime, więc masz stabilną stronę internetową. Chcesz także, aby Twój dostawca usług hostingowych miał dobry uptime, abyś nie stracił żadnych danych. Jeśli chodzi o czas pracy, chcesz, aby Twoje centrum danych miało czas pracy 99,9% lub lepszy. Oznacza to, że Twoja witryna będzie działać krócej niż 5 godzin rocznie. Chcesz także upewnić się, że dostawca usług hostingowych ma dobre wyniki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Chcesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne i nie zostaną zhakowane. Chcesz także, aby dostawca usług hostingowych, który ma dobre wyniki, jeśli chodzi o szybkość. Chcesz, aby Twoja strona ładowała się tak szybko, jak to możliwe, więc nie odrzuca potencjalnych odwiedzających.

Usługa freemium lub płatna subskrypcja

To jest coś, co staje się coraz bardziej powszechne w przypadku stron internetowych. Kiedy ludzie odwiedzają Twoją stronę, możesz im zaoferować opcję darmową lub pobierać niewielką opłatę. Jeśli sprzedajesz produkt lub usługę, możesz zaoferować darmową wersję próbną usługi abonamentowej przez ograniczony czas. Przyciągnie to nowych odwiedzających na Twoją stronę, a także może przynieść przychody. Freemium staje się coraz bardziej popularne i jest to świetny sposób na zwiększenie widoczności witryny. Możesz także wykorzystać darmową wersję swojego produktu jako generator leadów. Oznacza to, że generuje ona ruch, ale nie przynosi dużych dochodów.