Widzew Łódź - Lech Poznan, wynik spotkania: 1-1

W niezwykle emocjonującym meczu 33. kolejki Ekstraklasy, który odbył się w minioną niedzielę na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź, gospodarze zremisowali z Lechem Poznań 1-1. Obie bramki padły jeszcze przed przerwą, co zapowiadało dynamiczną i pełną napięcia drugą połowę, jednak żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. To spotkanie, rozegrane 19 maja 2024 roku o godzinie 15:30, dostarczyło kibicom wielu emocji i potwierdziło, że walka o punkty w końcówce sezonu Ekstraklasy jest niezwykle zacięta.

Wynik meczu i najważniejsze fakty

Mecz pomiędzy drużynami: Widzew Łódź (Gospodarz) przeciwko Lech Poznań (Goście)

Bramki:

• Kristoffer Velde 21' (0-1, asystował Filip Szymczak)

Minuta po minucie: emocjonujący mecz na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź

Spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a Lechem Poznań rozpoczęło się punktualnie o 15:30 na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź. Kibice gospodarzy przyszli licznie, zapełniając trybuny barwami czerwono-białymi, a atmosfera była elektryzująca.

Już w 7. minucie sędzia Piotr Lasyk pokazał pierwszą żółtą kartkę, ukarał nią Andrejsa Cigaņiksa za faul taktyczny. Trzy minuty później, w 10. minucie, kolejne przewinienie skutkowało żółtą kartką dla Imada Rondicia, co pierwszy raz podniosło poziom emocji na trybunach.

W 18. minucie to goście z Poznania musieli zmierzyć się z pierwszym napomnieniem. Żółtą kartkę otrzymał Kristoffer Velde za agresywny wślizg. Ta sytuacja nie powstrzymała go jednak przed otwarciem wyniku meczu. W 21. minucie Velde, po świetnym podaniu od Filipa Szymczaka, umieścił piłkę w siatce, dając Lechowi prowadzenie 1-0.

Gra była zacięta i pełna twardych starć. W 41. minucie bramkarz Lecha, Bartosz Mrozek, otrzymał żółtą kartkę za przeciąganie czasu. Mimo to, Widzew nie zamierzał się poddawać. W 43. minucie, tuż przed przerwą, Imad Rondić wyrównał stan meczu na 1-1 po solowej akcji, co wywołało euforię na trybunach gospodarzy.

Druga połowa to kontynuacja zaciętej gry. W 80. minucie Nika Kvekveskiri został ukarany żółtą kartką za faul na środku boiska, a cztery minuty później Filip Szymczak, który wcześniej asystował przy bramce, również zobaczył żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie.

Ostatecznie, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, Mato Miloš z Widzewa otrzymał żółtą kartkę w 90. minucie za opóźnianie wznowienia gry. Mecz zakończył się remisem 1-1, co wydaje się sprawiedliwym wynikiem w kontekście pełnego zaangażowania obu drużyn.

Następne mecze dla Widzewa Łódź to wyjazdy do Radomiaka Radom i Korony Kielce. Lech Poznań również czekają kolejne starcia, które będą decydujące w końcowej fazie Ekstraklasy.