Widzew Łódź vs Jagiellonia, wynik meczu - 1-3

Wczorajszy mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Jagiellonią przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Spotkanie, które odbyło się na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w ramach 20. kolejki Ekstraklasy, zakończyło się zwycięstwem gości z Białegostoku 3-1. Mimo że gospodarze otworzyli wynik, Jagiellonia zdołała odwrócić losy spotkania i sięgnąć po cenne trzy punkty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przebiegu tego meczu.

Widzew Łódź 1-3 Jagiellonia: Gospodarze przegrywają na własnym boisku

Dzisiejsze starcie na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź przyniosło wiele emocji dla kibiców obu drużyn. Widzew Łódź podejmował gości z Jagiellonii w ramach 20. kolejki Ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 9. minucie to goście objęli prowadzenie po trafieniu Afimico Pululu. Nie ustępowali jednak gospodarze, którzy szybko doprowadzili do wyrównania po bramce Bartłomieja Pawłowskiego w 11. minucie. Była to jednak tylko chwila radości, ponieważ Jagiellonia odpowiedziała bramką Dominika Marczuka w 33. minucie, ustalając wynik na 1-2 przed przerwą.

Po zmianie stron to goście zaczęli dyktować warunki gry, co zaowocowało kolejnym trafieniem, tym razem Jesúsa Imaza w 50. minucie, ustalając ostateczny wynik meczu na 1-3 dla Jagiellonii.

W trakcie spotkania obie drużyny otrzymały żółte kartki. Paweł Zieliński z Widzewa został ukarany w 16. minucie, natomiast po stronie Jagiellonii kartki obejrzało dwóch graczy: Michal Sáček w 22. minucie oraz Jakub Lewicki w doliczonym czasie gry.

Niestety, emocje sięgnęły zenitu w końcówce meczu, kiedy to sędzia Piotr Lasyk pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi gospodarzy, lecz nie podano konkretnej sytuacji, która do tego doprowadziła. Goście z Jagiellonii zaś zdołali utrzymać spokój na boisku i nie otrzymali żadnej czerwonej kartki.

Wynik meczu oznacza, że Widzew Łódź zanotował kolejną porażkę na własnym stadionie, a Jagiellonia wyjechała z cennymi trzema punktami. Kibice mogą już wyczekiwać na następne spotkania swoich drużyn - Widzew zmierzy się kolejno z ŁKS Łódź, Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków, natomiast Jagiellonia zmierzy się z Lechem Poznań, Ruchem Chorzów oraz Koroną Kielce.