Widzew Łódź - Korona Kielce, wynik spotkania 3-1

W ostatniej kolejce Ekstraklasy doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Korony Kielce na Stadionie Miejskim w Łodzi. Mecz odbył się w miniony weekend, 1 kwietnia o godzinie 15:30. Po zaciętej rywalizacji, zwycięstwo odnieśli gospodarze, pokonując swoich rywali rezultatem 3-1. Wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Widzewa 1-0, jednak druga połowa okazała się bardziej efektywna dla drużyny gości. Jak przebiegały kolejne minuty tego spotkania? Oto szczegóły.

Sprawozdanie z meczu:

Na urokliwym Stadionie Miejskim Widzewa Łódź odbyło się starcie dwóch drużyn - gospodarzy z Widzewa oraz gości z Kielc. Mecz zapowiadał się emocjonująco, a kibice zgromadzeni na trybunach już przed pierwszym gwizdkiem sędziego czuli napięcie w powietrzu.

Po pierwszej połowie gospodarze objęli minimalne prowadzenie, a bramkę na wagę 1-0 zdobył I. Rondić tuż przed przerwą, asystującemu Franowi Álvarezowi. Widzew Łódź kontrolował grę, starając się utrzymać wynik, ale Korona Kielce nie zamierzała się poddać.

Po przerwie to gospodarze podkręcili tempo i to właśnie Fran Álvarez podwyższył prowadzenie, zdobywając drugą bramkę dla swojego zespołu. Korona Kielce próbowała odpowiedzieć, co udało im się za sprawą J. Konstantyna, który skrócił wynik na 2-1. Emocje sięgnęły zenitu, a kibice wspierali swoje drużyny jeszcze głośniej.

Nadzieje gości na odwrócenie losów meczu zostały rozwiane przez A. Klimeka, który strzałem w 86. minucie ustalił wynik na 3-1 dla Widzewa. Była to już trzecia asysta w tym meczu, tym razem dla D. Kuna. Ostatecznie to gospodarze cieszyli się z pełnej puli punktów, zapewniając swoim kibicom piłkarską ucztę.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Jordi Sánchez z Widzewa został ukarany żółtą kartką w 78. minucie, a Yoav Hofmeister z Kielc również zobaczył kartonik w doliczonym czasie gry. Czerwone kartki nie zostały przyznane żadnej ze stron.

Widzew Łódź po zwycięstwie ma przed sobą trudne starcia z Stalą Mielec, Ruchem Chorzów oraz Rakowem Częstochowa, podczas gdy Korona Kielce zmierzy się z Wartą Poznań, Radomiakiem Radom oraz Puszczą Niepołomice. Ten mecz na długo pozostanie w pamięci fanów obu drużyn, jako pełen emocji i niezapomnianych chwil na boisku.