Na obiekcie Enea Stadion dnia 2023-11-26 16:30 miał miejsce mecz pomiędzy Lech Poznan i Widzew Łódź - wynik końcowy 1-3

W dniu 26 listopada 2023 roku na Enea Stadionie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Lecha Poznań i Widzewa Łódź. Ostateczny wynik spotkania to 1-3 na korzyść drużyny z Łodzi, która objęła prowadzenie już w pierwszej połowie, zdobywając bramkę na 0-1. Mecz był częścią 16. kolejki Ekstraklasy.

Ekstraklasa: Lech Poznań - Widzew Łódź 1-3

Rozegrany na Enea Stadionie mecz pomiędzy drużynami Lech Poznan i Widzew Łódź przyniósł widowiskową rywalizację, a ostateczny wynik 1-3 na korzyść gości z pewnością zaskoczył wielu kibiców.

Od samego początku spotkania atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca - kibice obu drużyn nie szczędzili okrzyków i dopingowali swoje zespoły przez całe spotkanie. Sędzia główny Damian Sylwestrzak prowadził mecz z pełnym zaangażowaniem, a obie drużyny starały się maksymalnie wykorzystać każdą okazję do zdobycia bramki.

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie po efektownym uderzeniu Jordiego Sáncheza, co dało przewagę Widzewowi. Lech Poznań próbował odpowiedzieć, jednak do przerwy nie udało im się odrobić straty.

W drugiej połowie, w 16. minucie, Fran Álvarez podwyższył prowadzenie dla gości, korzystając z asysty Dominika Kuna. Wydawało się, że Widzew kontroluje przebieg meczu, jednak Lech nie poddawał się i w końcówce spotkania zdołał zdobyć bramkę honorową za sprawą Jespera Karlströma, który wykorzystał asystę Filipa Szymczaka.

Niestety dla gospodarzy, goście nie zamierzali zawieszać swojej aktywności i w doliczonym czasie gry Imad Rondić zapewnił Widzewowi kolejną bramkę, ustalając ostateczny wynik na 1-3.

Mecz nie obył się bez kartek - zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali żółte kartki za agresywne zachowanie na boisku. Ostatecznie Lech Poznań musiał również radzić sobie z grą w osłabieniu, gdyż Radosław Murawski otrzymał drugą żółtą kartkę w doliczonym czasie meczu.

Wynik tego spotkania na pewno zaskoczył kibiców, jednak obie drużyny już teraz muszą skupić się na kolejnych wyzwaniach. Lech Poznań zmierzy się z Koroną Kielce, Arka Gdynia oraz Piastem Gliwice, natomiast Widzew Łódź będzie musiał stawić czoła drużynom Radomiaka Radom, Stali Mielec oraz Puszczy Niepołomice.