Najbardziej obiecujące kryptowaluty na rynku w 2022 r.

‍Bez wątpienia słyszałeś wiele o kryptowalutach w ciągu ostatnich kilku lat. W rzeczywistości wydaje się, że nie można przejść więcej niż dzień bez słuchania o jednym rodzaju tokena cyfrowego lub innego. Popularność tych walut wciąż rośnie, podobnie jak liczba dostępnych opcji. Może być trudno wiedzieć, które kryptowaluty mają największy potencjał w tym momencie. Z pewnością nie wszystkie z nich pozostaną istotne w przyszłości; nie oznacza to jednak, że niektóre z nich nie będą z czasem gwałtownie zyskiwać na wartości. Przy tak wielu różnych opcjach do wyboru, może być trudno określić, które z nich są warte uwagi i inwestycji. W tym celu stworzyliśmy listę najbardziej obiecujących kryptowalut, które naszym zdaniem warto mieć na uwadze w nadchodzących latach.

Pierwszą kryptowalutą na naszej liście jest Ethereum

Ethereum to sieć i platforma blockchain dla zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów. Zarówno sieć jak i platforma Ethereum zostały po raz pierwszy wprowadzone w 2015 roku. Ethereum ma ogromny potencjał wzrostu wartości i szerokiego zastosowania z tego prostego powodu, że jest tak wysoce adaptowalny. Ethereum ma przewagę, jeśli chodzi o wykorzystanie do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i inteligentnych kontraktów, dlatego jego potencjał wzrostu wykorzystania i wartości jest tak silny. Ethereum zostało zbudowane z myślą o byciu zdecentralizowaną, opartą na blockchain platformą, która może być wykorzystywana do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i inteligentnych kontraktów. Zasadniczo chodziło o to, że Ethereum można wykorzystać w podobny sposób, w jaki komputery są obecnie wykorzystywane do zasilania stron internetowych.

Ripple to sieć płatności, która została po raz pierwszy wprowadzona w 2012 roku

Ripple został stworzony z myślą o ułatwieniu płatności transgranicznych pomiędzy bankami i instytucjami finansowymi. Ripple odniósł duży sukces pod względem adopcji; obecnie jest używany przez ponad 100 banków i instytucji finansowych. Ripple ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to bardzo obiecująca kryptowaluta. Pierwszą z nich jest to, że podobnie jak Ethereum, Ripple jest bardzo adaptowalny i otwarty, co oznacza, że może być używany do wielu różnych celów. Drugą zaletą jest to, że jest łatwy w użyciu, co czyni go dobrą opcją dla banków, firm i innych instytucji finansowych, które chcą wykorzystać technologię blockchain w swoich operacjach. Ripple jest również bardzo bezpieczny i niezawodny, co oznacza, że jest to zakład o niskim ryzyku z wysokim potencjałem zysku.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to hard fork Bitcoina i druga kryptowaluta na naszej liście. Bitcoin Cash to zdecentralizowana sieć do wysyłania i odbierania pieniędzy, a także nowy rodzaj cyfrowej waluty. Bitcoin Cash powstał w 2017 roku, gdy grupa osób postanowiła stworzyć nową wersję sieci Bitcoin. Zrobili to, ponieważ chcieli mieć szybszą, bardziej wydajną wersję obecnej sieci Bitcoin. Sieć Bitcoin Cash została zaprojektowana tak, aby ułatwić szybkie i łatwe płatności, które można wysyłać i otrzymywać w dowolnym miejscu na świecie. Przyszły potencjał tej konkretnej kryptowaluty jest wysoki, ponieważ został stworzony w celu poprawy niektórych wad i niedoskonałości oryginalnej sieci Bitcoin. Bitcoin Cash to zdecentralizowana sieć do wysyłania i otrzymywania pieniędzy, a także nowy typ kryptowaluty.